Grafika strefy turystyczno-gastronomicznej

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale

Tytuły prezentacji festiwalowych:

 • w strefie turystyczno-gastronomicznej - Transport i turystyka międzynarodowa

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

 • w strefie elektroniczno-informatycznej - Szkoła zawodowców - od pasji do zawodu

Prezentowane zawody:

w strefie elektroniczno-informatycznej

 • technik informatyk

w strefie turystyczno-gastronomicznej

 • technik organizacji turystyki
 • technik logistyk

O Nas:

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale tworzą Liceum Ogólnokształcące i Technikum. Szkoła istnieje już od 1949 roku i do dnia dzisiejszego wykształciła wiele pokoleń, które wykorzystały nabytą tu wiedzę, by osiągnąć sukcesy zawodowe.

Wyróżnikiem szkoły jest bezpieczeństwo, wykwalifikowana kadra nauczycieli, różnorodność form kształcenia. Realizujemy projekty międzynarodowe w ramach Erasmus+ (wiele krajów Europy) oraz wymiany z Izraelem i Niemcami oraz zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów technikum (Niemcy, Włochy, Grecja). Obecnie uczniowie technikum biorąc udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej pn. Centrum Kompetencji Zawodowych, mogą uczestniczyć w wielu atrakcyjnych kursach: prawo jazdy kat. B, kierowca wózka widłowego, operator drona, grafika komputerowa, autodesk i autoCAD, kurs barmański.

W naszym technikum istnieje możliwość realizacji zajęć mundurowych. Klasy mundurowe wyróżniono utworzeniem certyfikowanych pionów wojskowych dających pierwszeństwo w przyjęciu do zawodowej służby wojskowej. Uczniowie mają możliwość zdobycia certyfikatów strzelca, skoczka spadochronowego, pływania, ratownictwa.

W technikum organizowane są wycieczki do wiodących firm informatycznych oraz logistycznych. Projekt Microsoft DreamSpark zapewnia uczniom darmowy dostęp do profesjonalnych narzędzi Microsoft.

Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych.

Szkoła posiada internat i stołówkę.

Kształcimy w zawodach

Technikum:

 • technik informatyk,
 • technik logistyk,
 • technik spedytor,
 • technik organizacji turystyki.

Liceum Ogólnokształcące proponuje naukę w klasach:

 • wojskowo-policyjnej,
 • strażacko-ratowniczej,
 • przyrodniczej,
 • humanistycznej,
 • oddziałach przygotowania wojskowego.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Po ukończeniu kształcenia uczniowie mają przed sobą sporo zawodowych pespektyw i możliwości. Kierunek technik logistyk przygotowuje przede wszystkim do pracy w miejscach, w których kluczową rolę ogrywa zaopatrzenie, planowanie produkcji, komunikacja oraz dystrybcja towarów. Absolwenci mogą być zatrudnienieni w różnych branżach, choć najpopularniejszymi miejscami pracy są firmy transportowe, przedsiębiorstwa spedycyjne, centra logistyczne, zakłady komunikacji miejskiej, przedsiębiorstwa magaznowe, lotniska, porty morskie, stacje kolejowe.

Uczniowie dzięki praktykom zagranicznym w ramach programu Erasmus+ otrzymują certyfikaty uznawane na międzynarodowym rynku pracy min. ECVET czy Europass Mobilność.

Po ukończeniu kształcenia w zawodzie technik organizacji turystyki uczniowie mogą znaleźć pracę na rynku usług turystycznych min. w biurach podróży, agencjach turystycznych, punktach informacyjnych jak również prowadzić własną działalność gospodarczą prowadząc pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, wykonując usługi przewodnickie. Uczniowie dzięki praktykom zagranicznym w ramach Erasmusa otrzymają certyfikaty uznawane na międzynarodowym rynku pracy min. ECVET czy Europass Mobilność.

Nasi partnerzy:

Istnieje możliwość odbycia praktyk w ramach projektów Erasmus+. Szkoła ma duże doświadczenie w realizacji praktyk zawodowych za granicą. Współpracuje z  grecką organizacją ECTE, która specjalizuje się w organizacji staży zawodowych dla branży turystycznej, logistycznej oraz informatycznej na Krecie w okolicach miasta Rethymno oraz z włoską firmą YOUNET z Bolonii działająca na terenie regionu Emilia Romania w tych samych branżach.

Lokalni pracodawcy to Schroniska Młodzieżowe w Krakowie (ul. Grochowa i ul. Sokolska) oraz w Zakopanem.

Planujemy zacieśnienie współpracy z Biurem Usług Turystycznych Ojcowianin, Ojcowskim Parkiem Narodowym oraz biurem podróży Jordan w Krakowie.

 Kontakt

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale
32-043 Skała
ul. ks. Stanisława Połetka 30
tel. (+48-12) 389 10 24
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lo-skala.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy