Grafika strefy turystyczno-gastronomicznej

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie

Tytuł prezentacji festiwalowej: Zdrowo i kolorowo - propozycje wegetariańskich przekąsek i fingerfoodów

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj. 

Prezentowane zawody:

  • kucharz
  • pracownik pomocniczy gatronomii

O Nas:

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna, działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie kształci młodzież z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Rekrutacja do placówki odbywa się na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie realizują podstawę programową kształcenia ogólnego, z uwzględnieniem dostosowania form i metod pracy wynikającymi z ich niepełnosprawności. Wszyscy uczniowie objęci są specjalistyczną pomocą terapeutyczną, m.in. logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną, fizjoterapią, terapią Biofeedback oraz wieloma innymi, dostosowanymi do potrzeb oraz możliwości rozwojowych ucznia.

W pracy dydaktycznej szczególny nacisk kładziony jest na zapewnienie optymalnych warunków pracy, które umożliwią osiągnięcie uczniowi sukcesu na miarę jego możliwości. Uczniowie uzyskują wszechstronne wsparcie wychowawcze, psychologiczne i pedagogiczne. Szkoła podejmuje także szereg starań, których celem jest poszerzanie zainteresowań kierunkowych uczniów, zdobywanie przez nich przydatnych wiadomości i umiejętności oraz kompleksowe przygotowanie do egzaminu zawodowego. Młodzież uczestniczy w projektach wymian międzynarodowych oraz kursach doskonalących i podnoszących umiejętności zawodowe. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera także rodziców/opiekunów prawnych uczniów m.in. w zorganizowaniu miejsca odbywania praktyk zawodowych, kontaktach z pracodawcami, samodzielnym poruszaniu się po rynku pracy. Dzięki zindywidualizowanemu podejściu, uczniowie mają szansę na wyrównanie deficytów rozwojowych oraz rozwój, który umożliwi im samodzielne funkcjonowanie zawodowe.

Kształcimy w zawodach:

  • kucharz,
  • pracownik pomocniczy gastronomii,
  • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (od września 2021).

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Absolwenci podejmują samodzielną aktywność zawodową, często w miejscu odbywania praktycznej nauki zawodowej. Większość absolwentów podejmuje zatrudnienie w zawodzie kierunkowym.

Nasi Partnerzy:

  • Restauracja Srebrna Góra, ul. Księcia Józefa 120, 32-215 Kraków,
  • Hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15, Stare Miasto, 31-033 Kraków,
  • Restauracja Graniczna, ul. Wojska Polskiego 42, 34-100 Wadowice,
  • Młodzieżowe Centrum Kariery, ul. Żwirki i Wigury 2332-050 Skawina,
  • Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego, ul. Ogrody 13, 32-050 Skawina.

Kontakt

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna
w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie
32-050 Skawina
ul. Żwirki i Wigury 9
tel./fax (+48-12) 276 30 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sosw.skawina.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy