Grafika strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiska

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie

Tytuł prezentacji festiwalowej: W świecie zwierząt dużych i małych

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

Prezentowane zawody:

  • technik weterynarii
  • technik hodowca koni
  • technik rolnik

O Nas:

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie może poszczycić się znakomitymi absolwentami już od 161 lat. Uczniowie mogą realizować swoje pasje w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych korzystając z profesjonalnych pomocy naukowych. Szkoła jest przyjazna młodzieży nie tylko ze względu na panującą w niej atmosferę, ale także funkcjonalność. Nauka odbywa się na jedną zmianę. Klasy są przestronne i nowocześnie wyposażone. Atutem jest także internat dla prawie 300 osób. 

Szkoła bierze udział w projektach unijnych m.in. Małopolska Chmura Edukacyjna, Centrum Kształcenia Zawodowego w ZSRCKU w Czernichowie II, Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Przygotowuje się również do realizacji projektu POWER ZSRCKU w Czernichowie na szlakach do Europy, w ramach którego 60 uczniów będzie realizować praktyki zawodowe w Grecji.

W szkole funkcjonują warsztaty szkolne (obora, stajnia, warsztaty mechaniczne, magazyny) oraz Stajnia „Kopytko”. Młodzież nie tylko poznaje tajniki hodowli koni, ale także uczy się jeździć konno. Od nowego roku szkolnego zostaną uruchomione kolejne sale dydaktyczne (osobny budynek), w którym kształcić będą się technicy weterynarii.

Zainteresowania sportowe uczniowie rozwijają w pełnowymiarowej hali gimnastycznej, gdzie odbywają się zajęcia w ramach wychowania fizycznego.

Kształcimy w zawodach:

  • technik weterynarii,
  • technik hotelarstwa,
  • technik hodowli koni,
  • technik rolnik.

Oferta dla osób dorosłych obejmuje Liceum Ogólnokształcące, szkoły policealne oraz Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (w tym kurs R0L.04 - Prowadzenie produkcji rolniczej).

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Nasi absolwenci pracują najczęściej w branży rolno-hodowlanej.

Nasi partnerzy:

Praktyki zawodowe realizowane we współpracy z gabinetami i przychodniami weterynaryjnymi oraz stajniami i stadninami koni na terenie całej Polski. Część uczniów realizuje praktyki w warsztatach szkolnych. 

Kontakt

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie
32-070 Czernichów
ul. Rynek 17
tel./fax (+48-12) 270 20 16
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.czernichow.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy