Grafika strefa budowlana, energetyczna i chemiczna

Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej Curie w Krakowie

Tytuł prezentacji festiwalowej: Chemia - moja pasja

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.

Prezentowany zawód:

  • technik analityk

O Nas:

Zespół Szkól Chemicznych - to szkoła gwarantująca sukces. W jej skład wchodzą Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 oraz XXVI Liceum Ogólnokształcące. Jesteśmy szkołą z tradycjami, a jednocześnie szkołą nowoczesną i stawiającą na rozwój multidyscyplinarnych umiejętności oraz wychowanie uczniów odpowiedzialnych, wrażliwych na potrzeby innych. Osiągane przez naszych uczniów wyniki nauczania potwierdzają wysokie lokaty w rankingu Techników: w 2019 r. - 7 miejsce, a w 2017 r. - 8 miejsce w Polsce oraz zdobyty w latach 2013 - 2021 tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY”. Szkoła w 2017 r. otrzymała Nagrodę Jakości Nauczania Sapere Auso. Bierzemy udział w licznych projektach ekologicznych i unijnych, m.in. Małopolska Chmura Edukacyjna, Centrum Kształcenia Zawodowego, Erasmus+ oraz współpracujemy z krakowskimi uczelniami wyższymi: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Pedagogiczny. Szkoła posiada doskonale  wyposażone pracownie, laboratoria chemiczne, w których nowoczesny sprzęt pozwala na eksperymenty i ciekawe doświadczenia. Ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych. W szkole aktywnie działa Samorząd Uczniowski, redakcja szkolnej gazetki Alchemik oraz wolontariat, a także organizowane są wycieczki krajowe i zagraniczne.

Kształcimy w zawodach:

  • technik analityk 

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Po ukończeniu szkoły nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych w całej Polsce, głównie na kierunkach ścisłych, chemicznych lub przyrodniczych. Ponadto nasi uczniowie, którzy bezpośrednio po ukończeniu technikum wybierają pracę zawodową, bez trudu znajdują zatrudnienie w zakładach branży chemicznej, spożywczej, kosmetycznej i wielu innych, w których funkcjonują laboratoria analityczne. Posiadając dyplom technika analityka, który jest respektowany przez pracodawców zarówno w Polsce, jak i za granicą są cenionymi pracownikami.

Nasi partnerzy:

W programie nauczania w klasie technik analityk uczniowie odbywają dwukrotnie w cyklu kształcenia, miesięczne praktyki zawodowe. Współpracują z nami w tym zakresie: PGE – Energia Ciepła, z którą szkoła ma podpisaną partnerską umowę o współpracy, firma farmaceutyczna Teva, Wodociągi Miasta Krakowa, firma Wessling, Instytut Nafty i Gazu, firma Alventa, Farmona oraz liczne wydziały uczelniane Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego.

Projekt Energetyczna Kariera PGE Energia Ciepła umożliwia uczniom naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznanie elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże.

Oprócz tych działań w ciągu roku szkolnego uczniowie mają możliwość uczestniczenia w licznych wykładach, warsztatach oraz wyjściach na zajęcia tematyczne prowadzone na uczelniach współpracujących ze szkołą.

Kontakt

Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej Curie w Krakowie
31-123 Kraków
ul. Krupnicza 44
tel./fax (+48-12) 422 32 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.zschkrakow.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy