Grafika strefy turystyczno-gastronomicznej

Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju

Tytuł prezentacji festiwalowej:

  • Zaprogramuj swoją przyszłość

Prezentowany zawód: technik informatyk

O Nas:

Technikum informatyczne funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce Zdroju kształci w zawodzie technik informatyk oraz technik programista.

Szkoła kształci specjalistów z różnych dziedzin informatyki. Wskazując kierunki rozwoju rynku IT pozwala uczniowi wybrać własną dziedzinę, w której będzie chciał się specjalizować. Kierujemy się mottem, iż każdy ucząc się programuje swoją przyszłość, a słowa Alberta Camus, który powiedział, że „szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istnieje” rozumiemy jako konieczność uczenia nie tego co było lecz tego co będzie. Dotyczy to w szczególności technologii IT.

Od początku funkcjonowania szkoła plasuje się w ścisłej czołówce szkół średnich w Małopolsce, niejednokrotnie zajmując miejsce na podium w rankingu Perspektyw magazynu Rzeczpospolita.

Ściśle współpracujemy z lokalnymi i regionalnymi przedsiębiorstwami z branży IT. Nasi uczniowie realizują praktyki i staże pozwalające im wejść w rynek branżowy jeszcze w trakcie nauki. Realizujemy projekty unijne, których celem jest zintegrowanie pracodawców ze szkołą oraz przygotowanie uczniów do rzeczywistych warunków pracy w firmach informatycznych.

Kształcimy w zawodach:

  • technik informatyk,
  • technik programista.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

Około 30% zazwyczaj najlepszych absolwentów pracuje w wyuczonym zawodzie bezpośrednio po ukończeniu technikum, w większości jako programiści, serwisanci oraz handlowcy. Kolejne 20-30% absolwentów studiuje kierunki informatyczne i pokrewne. Pozostali kształcą się i pracują w innych zawodach. Absolwenci kształcą się zwykle na uczelniach krakowskich. Osoby podejmujące pracę jako programiści (junior developerzy) pracują na ogół w Krakowie lub w formule zdalnej.

Nasi partnerzy:

W zakresie praktyk zawodowych i staży szkoła współpracuje z lokalnymi przedsiębiorstwami z sektora IT. Są to zazwyczaj mikro i małe przedsiębiorstwa – firmy usługowe, sklepy, serwisy.

Kontakt

Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
34-700 Rabka-Zdrój
ul. Tadeusza Kościuszki 9
tel./fax (+48-18) 267 70 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://lo2rabka.nowotarski.edu.pl

Zobacz wystawców Festiwalu Zawodów 2021 w podziale na branżowe strefy zawodowe

 

przejdź do strefy budowlanej, energetycznej i chemicznejprzejdź do strefy elektroniczno-informatycznejprzejdź do strefy handlowo-usługowejprzejdź do strefy mechaniczno-transportowej

przejdź do strefy rolniczo-leśnej z ochroną środowiskaprzejdź do strefy medyczno-społecznej przejdź do strefy turystyczno-gastronomicznejprzejdź do strefy służb mundurowych  przejdź do szkół wyższych w ramach studia medycznegoprezjdź do strfy przedsiębiorców

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy