Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Fantazje na ścianie

Autorskie kompozycje wykończenia ściany wykonywali uczestnicy konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w branży budowlanej, która odbyła się 1 marca w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu. Prace uczniów zachwyciły jury rzemiosłem połączonym z artystycznym podejściem oraz dużą wyobraźnią.

Mając do dyspozycji zestawy pigmentów, farb, pędzli malarskich i dekoracyjnych oraz nieograniczoną wyobraźnię, uczniowie profili budowlanych wykonywali autorskie kompozycje wykończenia ściany, łącząc technikę tynku z techniką malarską. Komisja konkursowa oceniała m.in. dobór i efektywne wykorzystanie wybranych materiałów i narzędzi, przestrzeganie zasad technologii wykonywania poszczególnych technik, dobór barw oraz pomysłowość i inwencję twórczą.

dekoracja

Biorąc udział w konkurencjach zawodowych uczniowie mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, skonfrontowania ich z przedstawicielami innych szkół oraz poznania bazy i zaplecza dydaktycznego innych placówek. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie, a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są współorganizatorzy czyli małopolskie szkoły zawodowe.

Bieżące informacje oraz wyniki konkurencji znajdują się w zakładce konkurs.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy