Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Drugi dzień Festiwalu Zawodów - skrót wydarzeń!

Uczniowie zapoznali się z zawodami ze stref: handlowo-usługowej, mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej oraz mundurowej. Prowadziliśmy rozmowy z Andrzejem Bargielem, Małgorzatą Rdest oraz Pawłem Orleańskim.

O pracy w zawodach lotniczych opowiedziała kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków-Balice a prezes Kolei Małopolskich o pracy m.in. maszynisty, kasjera, kontrolera. Zawody ze strefy handlowo-usługowej omówił przedstawiciel Wawel SA, o pracy leśnika odpowiedział przedstawiciel Nadleśnictwa Stary Sącz. Odwiedzili nas także Daniel Wieczorek, wynalazca Unikey oraz przedstawiciel Airly.

studio zawodów, prowadzący i gość

 

Festiwal otworzyli Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Ryszard Pagacz, Wicewojewoda Małopolski.

otwarcie festiwalu, w studiu zawodów prowadzący i goście

 

Pokazy na żywo przygotowali:
- fryzjerski - uczniowie Zespół Szkol z Trzebini,
- z zakresu odnawialnych źródeł energii, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Wydział Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska, Katedra Surowców Energetycznych,
- pszczelarski -  Pasieka Morawskich.

studio medyczne pokaz Akademii Krakowskiej im. Frycza Modrzewskiego

Zawody w strefie mundurowej przedstawili: Wojsko Polskie, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Straż miejska Miasta Krakowa, Izba Administracji Skarbowej, Karpacki Oddział Straży Granicznej oraz oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa.

Wojsko Polskie przygotowuje się do pokazu, pojazdy i sprzęt wojskowy

 Dzisiejsze wydanie Studia Zawodów poprowadzili: Ida Nowakowska i Tomasz Wolny a Studio Zawodów Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

Pełna relacja z całego Festiwalu Zawodów już wkrótce!

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy