Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

uczniowie pracujący na warsztatach

Było ciekawie i smacznie

Wypieku pizzy, charakteryzacji teatralnej i filmowej oraz metody design thinking w projektowaniu uczyli się uczniowie szkół podstawowych, którzy przyjechali na Festiwal Zawodów do Krakowa w dniach 24-25 kwietnia br. 

 

Uczestnicy warsztatów gastronomicznych samodzielnie wypiekali i dekorowali pizzę. Zostali zapoznani z procesem przygotowania ciasta, zasadami i temperaturą pieczenia pizzy klasycznej i neapolitańskiej. Nagrodą za udział w zajęciach była smaczna pizza.

Od koncepcji pomysłu do fizycznego obiektu - czyli edukacja Steam w SkriLab’ie, to temat warsztatów z projektowania. Podczas ćwiczeń warsztatowych uczniowie m.in. prototypowali, testowali i optymalizowali wykonane projekty własne.

Podczas warsztatów z charakteryzacji filmowej i teatralnej uczniowie poznali specyfiką „tworzenia ran” na potrzeby produkcji filmowych oraz produkty i narzędzia charakteryzatorskie do ich wykonywania. Zadaniem finalnym uczestników warsztatów było wykonanie wybranego rodzaju rany na ręce lub twarzy tak, aby wyglądała realistycznie.

Cykle warsztatów odbywały się dla chętnych uczniów szkół podstawowych, którzy zgłosili się do udziału w warsztatach zawodowych w ramach tegorocznego Festiwalu Zawodów, a było ich ponad 200 osób.

Organizatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie – Departament Edukacji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Festiwal realizowany jest w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

Zawodowa Małopolska, to operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski.

#FunduszeUE #praca #zawód #małopolska

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy