Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zawody strefy handlowo-usługowej

Rynek handlu i usług potrzebuje zawodowo wykształconych fachowców. Mieści w sobie zawody, w których poszukiwanymi cechami są kreatywność, wizjonerstwo, dokładność, niekiedy rygorystyczna skrupulatność i dobra organizacja. Poznaj tajniki profesji, zobacz filmy o zawodach.

W strefie handlowo-usługowej małopolskie szkoły zaprezentowały m.in., takie zawody jak: technik logistyk, magazynier-logistyk, technik spedytor, technik transportu kolejowego, technik eksploatacji portów i terminali, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, sprzedawca, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, plastyk, technik reklamy, technik fotografii i multimediów, technik procesów drukowania, drukarz offsetowy, operator procesów introligatorskich, fotograf, technik przemysłu mody, krawiec, pracownik pomocniczy krawca, kaletnik, technik usług fryzjerskich, fryzjer, pracownik pomocniczy fryzjera, technik technologii drewna.

Dla przedsiębiorczych i skrupulatnych

Lubisz liczby? Fascynują Cię finansowe tajniki działalności gospodarczej? Rozpocznij naukę na kierunku technik rachunkowości. Technik rachunkowości nadzoruje działalność gospodarczą firmy od najmniejszych szczegółów finansowych po sprawy kadrowe. Potrafi organizować rachunkowość, prowadzić rozliczenia, robić analizy, pisać sprawozdania i bezbłędnie nawigować wśród przepisów podatkowych. Technik rachunkowości to idealny zawód dla osób dokładnych i sumiennych, którym niestraszne są wszelkiego rodzaju rozliczenia – jak choćby te kadrowo-płacowe, sprawozdania finansowe, analizy, prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie bilansów czy sporządzanie dokumentacji z przebiegu inwentaryzacji.

Jeżeli chcesz pracować w renomowanych bankach lub instytucjach? Podejmij naukę jako technik ekonomista. Wkrótce będziesz wiedział, jak założyć firmę, jak rozliczać deklaracje skarbowe i ZUS, sporządzać dokumenty księgowe i podatkowe. Technik ekonomista to prestiżowy i atrakcyjny zawód, który w dodatku stwarza szerokie możliwości zatrudnienia w firmach prowadzących działalność gospodarczą oraz instytucjach budżetowych i finansowych. Wybierając nauką w tym zawodzie nauczysz się, jak organizować pracę biura, prowadzić księgowość i dokumentację kadrową oraz obliczać wskaźniki niezbędne do określenia ekonomiczno-finansowej sytuacji firmy.

A może masz smykałkę handlowca? Dobry handlowiec musi się znać m.in. na obsłudze klientów, towaroznawstwie, działaniach marketingowych, organizacji pracy w punktach sprzedaży i online, a także na nowoczesnej rachunkowości oraz prawie cywilnym i handlowym.

Dla kreatywnych i lubiących piękno

Jesteś kreatywny i ciekawy świata? Lubisz nowe pasjonujące wyzwania oraz emocje towarzyszące procesowi twórczemu? Jeśli tak, to praca w poligrafii, grafice, fotografii oraz reklamie jest dla ciebie wręcz wymarzona. Co istotne, osób o tak specyficznych umiejętnościach jest niewiele na rynku. Nic więc dziwnego, że absolwentów tych kierunków poszukują nie tylko działy marketingu firm, studia graficzne, ale także wielkie agencje reklamowe. Można pracować w uznanej firmie, albo otworzyć własną działalność i sam być sobie szefem. Grafika i poligrafia to nie tylko teraźniejszość, ale także pewna przyszłość.

A jeżeli pociąga cię branża modowa, lubisz modę, kreację i ludzi zostań technikiem przemysłu mody lub krawcem.

Fascynuje Cię branża beauty? Lubisz realizować swoje wizje i pomysły? Przekuj to wszystko w przyszły zawód! Myślisz o pracy w renomowanym salonie urody, zacznij od nauki zawodu technika usług fryzjerskich lub fryzjera. Zostaniesz specjalistą w zakresie budowy włosa i skóry głowy, będziesz układać wymyślne fryzury albo wykonywać efektowne koloryzacje. Technik usług fryzjerskich, to nie tylko zawód, a powołanie. Świetny fryzjer, makijażystka, stylistka… może zdziałać cuda. Znajomość najnowszych trendów, perfekcyjne cięcia, doskonałe modelowanie włosów – to najważniejsze umiejętności dobrego fryzjera. Umiejętności te nabyć można tylko od profesjonalistów – mistrzów w swoim fachu.

A jeżeli zachwyca Cię drewno i chcesz wiedzieć o nim wszystko  –  jako technik technologii drewna będzie umiał nie tylko wykonywać wyroby z drewna i obsługiwać specjalistyczne maszyny, ale również zająć się renowacją starych, antycznych mebli. A tacy specjaliści są dziś szczególnie poszukiwani.

Dla zorganizowanych i lubiących planować

Lubisz planować, organizować i współpracować z ludźmi? Wybierz zawód technika logistyki lub magazyniera. Do przedmiotów wiodących na kierunku technik logistyk należą między innymi przedmioty gospodarka magazynowa oraz magazyny dystrybucyjne. Młodzi ludzie uczą się organizacji prac magazynowych, poznają zasady zamawiania towarów i zarządzania zapasami oraz zasady ustalania cen usług magazynowych. Zaznajamiają się też z urządzeniami do wykonywania magazynowych czynności transportowych – takimi jak np. wózek widłowy. Ponadto dowiadują się, jak planować poszczególne etapy dystrybucji, poznają mechanizmy funkcjonowania centrów logistycznych oraz zasady nadzoru nad procesem dystrybucji produktów. Technik logistyk to zawód dla osób kreatywnych, odważnych i przedsiębiorczych, które nie boją się wyzwań, mają zdolności organizacyjne i potrafią planować. Warto wybrać ten zawód, bo obecnie należy on do najbardziej poszukiwanych i najbardziej cenionych na rynku pracy.

Jeżeli natomiast pociąga cię kolejnictwo zostań technikiem transportu kolejowego. To profesja wymagające specyficznych cech charakteru i niezwykłych umiejętności.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy