Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Featured

Zawodometr – bo talenty da się zmierzyć!

Oddajemy w Wasze ręce jeszcze ciepły TEST ZAINTERESOWAŃ I PREDYSPOZYCJI ZAWODOWYCH. Przyjazna forma, intuicyjność i szczegółowość - to jego zalety. To prezent dla Was. „Rozpakujcie” go jak najszybciej! Życzymy dobrej zabawy. Po wykonaniu testu, zachęcamy Was do kontaktu z doradcą zawodowym w Waszej szkole lub podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów.

dekoracjaPrzejdź do zawodometr.pl

Test pomoże Wam odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące Waszej przyszłości: Jaką szkołę wybrać? Jakie jest moje powołanie? Jakie mam zdolności? W jakim zawodzie mam szansę odnieść sukces?

Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów. Ten test online przeznaczony jest dla uczniów kończących podstawówkę, jednak pomoże także ich rodzicom i opiekunom w doradzaniu przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Dla doradców zawodowych jest szybkim, prostym i bezpłatnym narzędziem, wspomagającym pracę z uczniem.

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Nową małopolską aplikację znajdziesz pod adresem https://zawodometr.pl Po wykonaniu pierwszej części testu, otrzymasz indywidualny wynik poziomu pięciu typów zainteresowań – technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, matematyczno-fizycznych i społecznych. Z kolei, w drugiej części zmierzysz poziom pięciu typów, związanych ze środowiskiem pracy, predyspozycji. Jeżeli w obu częściach testu otrzymasz wysoki wynik w tych samych obszarach, będzie to oznaczać, że Twoje predyspozycje i zainteresowania są zbieżne. A co za tym idzie, jeśli zaplanujesz karierą zawodową w tych obszarach, przyszła praca będzie dla Ciebie w przyszłości źródłem satysfakcji. Pamiętaj, że wynik testu warto omówić z doradcą zawodowym, ponieważ tylko ekspert wyjaśni każdą wątpliwość związaną z właściwym zrozumieniem wyników.

Aplikacja powstała w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Fundusze Europejskie wspierają rozwój edukacji.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy