Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Zawody strefy mechaniczno-transportowej

Projektowanie urządzeń i linii produkcyjnych, budowa oraz montaż robotów przemysłowych, konserwacja i naprawa specjalistycznych maszyn, znajomość skomplikowanych układów i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych – to niektóre umiejętności, jakie zdobędziesz wybierając zawody ze strefy mechaniczno-transportowej. Jeżeli lubisz samochody dowiesz się wszystkiego o diagnostyce, naprawie i obsłudze nowoczesnych pojazdów. Chcesz wiedzieć więcej - zobacz filmy o zawodach.

Z filmów o zawodach strefy mechaniczno-transportowej dowiesz się, jakie umiejętności zdobywają uczniowie kształcący się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechaniki lotniczej, technik awionik, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali, technik mechanik, technik mechatronik, technik spawalnictwa, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik robotyk, technik spawalnictwa, technik automatyk, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, spawacz, operator obrabiarek skrawających. To niezwykle ciekawe zawody.

Wyobraź sobie, że chcesz własnoręcznie wykonać jakieś urządzenie. Dla technika mechanika i operatora obrabiarek skrawających to żaden problem. Najpierw należy zaprojektować dane urządzenie. Następnie – z pomocą piły i gilotyny – przygotowuje się półfabrykaty do dalszej produkcji. A jak wykonać detale? Pomogą w tym tokarki, frezarki i obrabiarki sterowane numerycznie. Potem trzeba jeszcze tylko wykonać spawanie obudowy, a na koniec – zmontować urządzenie i sprawdzić, czy działa.

Operator obrabiarek skrawających może pracować w zakładach przemysłu metalowego w działach produkcyjnych – przy obsłudze obrabiarek konwencjonalnych i nowoczesnych sterowanych numerycznie – oraz naprawczych, także narzędziowniach i prototypowniach, jak również we wszystkich przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych, samochodów i ciągników. Swoją przyszłość może związać z zakładami budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników, napędów hydraulicznych, a nawet wyposażenia samolotów i śmigłowców.

A może fascynują Cię najnowsze technologie i trendy w motoryzacji? Od dziecka kochasz samochody? Jako technik pojazdów samochodowych możesz z powodzeniem podjąć pracę w autoryzowanych stacjach obsługi lub stacjach kontroli pojazdów – w kraju i za granicą. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą. To nowoczesny zawód, a w dodatku odpowiadający na olbrzymie zapotrzebowanie rynku. Z kolei zawód mechanika pojazdów samochodowych otwiera drzwi nie tylko do warsztatów samochodowych czy stacji diagnostycznych, ale także renomowanych serwisów samochodowych. Jeśli więc kochasz motoryzację, to wymarzone zawody dla ciebie!

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki może pracować w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach serwisujących sprzęt rolniczy, instytucjach doradzających rolnikom, a także firmach zajmujących się sprzedażą i wdrażaniem systemów rolnictwa precyzyjnego. Obecnie są to nowoczesne zawody, odpowiadające na zapotrzebowanie rynku pracy.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy