Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Wybierz zawód, który pokochasz!

O tym, aby przyszła praca była pasją i dawała wiele satysfakcji marzy każdy. Tylko, jak to osiągnąć? Najprościej wybrać ścieżkę edukacyjno-zawodową w obszarze indywidualnych zainteresowań i predyspozycji. Czyli wybrać dopasowany do siebie kierunek, typ szkoły i zawód.

W jaki sposób ustalić swoje indywidulane predyspozycje i zainteresowania kończąc szkołę podstawą? Służą temu obiektywne narzędzia diagnostyczne i poradnictwo edukacyjno-zawodowe. Zachęcamy do wykonania testu zainteresowań i predyspozycji zawodowych – zawodometr.pl. To dobre narzędzie do szybkiego sprawdzenia swoich mocnych stron lub upewnienia się, że interesujący Cię obszar zawodów posuje do indywidualnych predyspozycji. Test podzielony jest na dwie części, w pierwszej poznasz swoje zainteresowania, a w drugiej predyspozycje.

 Film w wersji dostępnej można obejrzeć tutaj.

Przede wszystkim jednak, zachęcamy do skorzystania z poradnictwa edukacyjno-zawodowego. W każdej szkole podstawowej dostępny jest doradca zawodowy i Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa). Warto poprosić o interpretację wyników zawodometru właśnie doradcę zawodowego lub udać się na konsultację indywidualną do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dla dobrej orientacji zawodowej uczniów szkół podstawowych organizowany jest również Festiwal Zawodów w Małopolsce – coroczne targi edukacji zawodowej. Jeżeli nie odwiedziliście Festiwalu w tym roku, możecie obejrzeć relację z wydarzenia. Program poświęcony zawodom prowadzili znani prezenterzy i prezenterki Kasia Cichopek, Tomasz Wolny, Anna Lewandowska i Mateusz Szymkowiak – zobacz relację.

Jeżeli już wiesz, jakie profesje są właściwe dla Ciebie, dowiedz się więcej i sprawdź ofertę szkół tegorocznego Festiwalu Zawodów – oferta szkół ponadpodstawowych.

A na naszym kanale You Tube możesz oglądać filmy o wielu rożnych zawodach, na stronie internetowej zostały pogrupowane w strefy branżowe:

  1. Strefa budowlana, energetyczna i chemiczna – zobacz.
  2. Strefa elektryczno-informatyczna - zobacz.
  3. Strefa handlowo-usługowa - zobacz.
  4. Strefa mechaniczno-transportowa - zobacz.
  5. Strefa medyczno-społeczna - zobacz.
  6. Strefa rolniczo-leśna z ochroną środowiska - zobacz.
  7. Strefa służ mundurowych - zobacz.
  8. Strefa turystyczno-gastronomiczna - zobacz.
  9. Szkoły wyższe medyczne - zobacz.

Warto pamiętać, że uczymy się przez całe życie. Niektóre techniki pracy zostaną wyparte przez nowe technologie, a inne się rozwiną. Dobrze oswoić się z ideą kształcenia ustawicznego i pamiętać, że uczenie się przez całe życie, może być interesujące, jeśli robisz to, co lubisz.

W znalezieniu właściwej szkoły może pomóc Ci równiesz wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych, a informacje na temat  zawodów szkolnictwa branżowego możesz też znaleźć pod linkiem.

A jeżeli szukasz nietuzinkowych inspiracji zawodowych, koniecznie zobacz nasz profil na facebooku.

 

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy