Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

dekoracja

Startuje IX edycja naukowych warsztatów weekendowych

Na trzy weekendy uczniowie techników staną się studentami małopolskich uczelni. Pogram dla nich, w swoim obszarze tematycznym, przygotowali nauczyciele akademiccy z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Politechniki Krakowska, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Warsztaty skierowane są do tych uczniów, którzy chcą poznać specyfikę studiowania w Małopolsce oraz kontynuować edukację na poziomie szkoły wyższej. Zajęcia będą prowadzone bezpośrednio w murach uczelni przez wykładowców akademickich.

W najbliższy weekend, od 8 do 9 października, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wezmą udział w zajęciach z obszaru elektryczno-elektronicznego, realizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. A w programie m.in. obsługa oprogramowania LOGO! Soft Comfort, programowanie sterownika LOGO! i S7-1200, sterowanie wirtualnej linii przemysłowej z wykorzystaniem sterownika PLC oraz obsługa oprogramowania TIA Portal z zastosowaniem układów licznikowych i czasowych. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej wezmą udział w zajęciach realizowanych w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w obszarze turystyka. Tematami głównymi będzie profesjonalna obsługą gościa w gastronomii (inżynieria Menu; elementy budujące restaurację i jej sukces; wygląd, cechy i profesjonalna obsługa kelnera; techniki sprzedażowe) oraz funkcjonowanie hotelu z uwzględnieniem najwyższych standardów obsługi gościa hotelowego.

Od 15 do 16 października warsztaty będą realizowane w 6 obszarach tematycznych: budownictwo – Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki w Krakowie; język angielski zawodowy – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie; środowisko – Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie; mechaniczno-mechatroniczny – Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie i Uniwersytet Pedagogiczny (Instytut Techniki); elektryczno-elektroniczny – Akademia Nauk Stosowanych; turystyka – Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Od 26 do 27 listopada prowadzone będą warsztaty w obszarze żywność w Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Naukowe warsztaty weekendowe są jedną z form innowacyjnego sposobu przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni uczniom szkół ponadgimnazjalnych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Warsztaty w obszarach zawodowych realizowane są w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020. Uczniowie mają niepowtarzalną okazję do kontaktu ze środowiskiem naukowym oraz pracy z wykorzystaniem bazy techno-dydaktycznej uczelni. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie są lepiej przygotowani do rozpoczęcia nauki na studiach oraz wyboru odpowiedniej szkoły wyższej.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy