Kolejnych, ponad 1350 uczniów z całej Małopolski, w tym ponad 280 z techników oraz ok. 1070 uczniów z liceów wzięło udział w właśnie zakończonych naukowych warsztatach weekendowych. To oferta dla tych uczniów, którzy chcą poznać specyfiką zajęć na poziomie studiów, a także zaznajomić się z ofertą szkół wyższych z Małopolski.
Naukowe warsztaty weekendowe to jedna z możliwości, z których mogą korzystać uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Małopolski, zaangażowanych w Małopolską Chmurę Edukacyjną. Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie są lepiej przygotowani do rozpoczęcia nauki na studiach oraz do wyboru odpowiedniej uczelni. Udział w projekcie gwarantuje uczniom lepsze ukierunkowanie na najbardziej optymalną ścieżkę dalszego kształcenia. Jest również bardzo dobrym uzupełnieniem podstawy programowej w szkołach.
W trakcie warsztatów uczniowie realizują 10 godzin zajęć dydaktycznych na uczelni, gdzie korzystają z bazy techno-dydaktycznej, uczestniczą w zajęciach praktycznych i warsztatowych w laboratoriach, biorą udział w wykładach prowadzonych przez kadrę akademicką. Zajęcia odbywają się w Krakowie, Tarnowie lub Suchej Beskidzkiej - bezpośrednio na uczelni koordynującej dany obszar tematyczny. Warsztaty są prowadzone w siedmiu obszarach zawodowych: mechaniczno-mechatronicznym, elektryczno-elektronicznym, budownictwie, turystyce, środowisku, a także w obszarze żywności i języka angielskiego zawodowego oraz siedemnastu obszarach tematycznych z przedmiotów ogólnych. W godzinach popołudniowych uczniowie realizują tzw. program naukowym zbieżny z danym obszarem tematycznym, na który składają się m.in. spotkania z ekspertami z danej branży, wizyty zawodoznawcze w przedsiębiorstwach, lekcje muzealne, warsztaty, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem obcojęzycznym. Tegoroczne warsztaty realizowane były w weekendy październikowe i listopadowe, a ostatnie odbyły się 28 listopada.
Przypomnijmy, że Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Małopolskiego.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach zachęcamy do kontaktu.