Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Naukowe weekendy dla uczniów

Naukowe weekendy dla uczniów

Kolejnych, ponad 1350 uczniów z całej Małopolski, w tym  ponad 280 z techników oraz ok. 1070 uczniów z liceów wzięło udział w właśnie zakończonych naukowych warsztatach weekendowych. To oferta dla tych uczniów, którzy chcą poznać specyfiką zajęć na poziomie studiów, a także zaznajomić się z ofertą szkół wyższych z Małopolski.

Naukowe warsztaty weekendowe to jedna z możliwości, z których mogą korzystać uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Małopolski, zaangażowanych w Małopolską Chmurę Edukacyjną. Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie są lepiej przygotowani do rozpoczęcia nauki na studiach oraz do wyboru odpowiedniej uczelni. Udział w projekcie gwarantuje uczniom lepsze ukierunkowanie na najbardziej optymalną ścieżkę dalszego kształcenia. Jest również bardzo dobrym uzupełnieniem podstawy programowej w szkołach.

W trakcie warsztatów uczniowie realizują 10 godzin zajęć dydaktycznych na uczelni, gdzie korzystają z bazy techno-dydaktycznej, uczestniczą w zajęciach praktycznych i warsztatowych w laboratoriach, biorą udział w wykładach prowadzonych przez kadrę akademicką. Zajęcia odbywają się w Krakowie, Tarnowie lub Suchej Beskidzkiej - bezpośrednio na uczelni koordynującej dany obszar tematyczny. Warsztaty są prowadzone w siedmiu obszarach zawodowych: mechaniczno-mechatronicznym, elektryczno-elektronicznym, budownictwie, turystyce, środowisku, a także w obszarze żywności i języka angielskiego zawodowego oraz siedemnastu obszarach tematycznych z przedmiotów ogólnych. W godzinach popołudniowych uczniowie realizują tzw. program naukowym zbieżny z danym obszarem tematycznym, na który składają się m.in. spotkania z ekspertami z danej branży, wizyty zawodoznawcze w przedsiębiorstwach, lekcje muzealne, warsztaty, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem obcojęzycznym. Tegoroczne warsztaty realizowane były w weekendy październikowe i listopadowe, a ostatnie odbyły się 28 listopada.

Przypomnijmy, że Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Małopolskiego.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach zachęcamy do kontaktu.

Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy