Grafika Zawodowa Małopolska - Edukacja dla Biznesu

WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

Gala Kształcenia Zawodowego

Ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursu „Mam Zawód. Mam fantazję” już za nami. Nagrodziliśmy 46 młodych zawodowców. Wyróżnienia trafiły również do przedstawicieli szkół oraz przedsiębiorców, którzy rozumieją i wspierają korelację edukacji zawodowej z biznesem.

zdjęcie pamiątkowe z wręczenia statuetek przedsiębiorcomBiznes potrzebuje dobrze przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. Rozumiejąc to, wielu przedsiębiorców, ekspertów i specjalistów angażuje się w rozwój kształcenia zawodowego m.in. poprzez pracę w działających w Małopolsce Regionalnych Radach Branżowych, przyjmując uczniów na staże czy aktywnie uczestnicząc w Festiwalu Zawodów. Ze środowisk biznesowych, podczas Gali wyróżnieni zostali: Airly sp. z o.o.; Bielenda Kosmetyki naturalne Sp. z o.o.; CHEMOBUDOWA-KRAKÓW S.A.; Centrum Edukacji Lotniczej Kraków; Grupa Budimex S.A; Grupa Orbis; Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu; Koleje Małopolskie sp. z o.o.; Krakowskie Pogotowie Ratunkowe; Krakowski Park Technologiczny - Hub4Industry; Mebloform Sp. z o.o.; Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie; Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie; Nadleśnictwo Piwniczna; NEWAG IP Management Sp. z o.o.; Park Inn by Radisson Kraków; Pasieka Morawskich; PGE Energia Ciepła; Stacja Narciarska Suche Sp. z o.o; Projekt Tatry Super Ski; Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie; Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie; „U Jędrusia" Sp z o.o; Unikey – Daniel Wieczorek; Wawel S.A; WIALAN sp. Jawna oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie.

Podsumowując zmagania konkursowe, nie mogliśmy zapomnieć o pomysłodawcach i współorganizatorach konkurencji zawodowych, czyli nauczycielach praktycznej nauki zawodu, dyrektorach szkół, gospodarzach oraz jurorach – ekspertach branżowych. Przypomnijmy, że konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” przygotowywany jest w formule partnerskiej z wybranymi szkołami, instytucjami i przedsiębiorstwami. Za opracowanie koncepcji tegorocznych konkurencji zawodowych, udostępnienie bazy lokalowo-sprzętowej oraz udział w pracach jury podziękowania otrzymali:

  • w konkurencji „Mistrzowski Agroserwis” – właściciele firmy WIALAN, przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej oraz członkowie komisji konkursowej Krzysztof Gala i Mariusz Czech;
  • w konkurencji „Wariacje z gęsiny zatorskiej w zimowej odsłonie” – przedstawiciele Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz Łukasz Grabowski ze Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Szef kuchni w Sali Bankietowej Allegra w Gierczycach;
  • w konkurencji „Projekt grafiki na koszulki - Najlepszy specjalista (bo) z Małopolski” – przedstawiciele Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie oraz Daria Piskorz, Członek Komisji Konkursowej;
  • w konkurencji „Środowisko wspólnym dobrem – poznajemy Ojcowski Park Narodowy” - Tomasz Gierat, Dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego oraz pracownicy parku oraz przedstawiciele Zespołu Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie;
  • w konkurencji Szlakiem Suskich Legend – Grzegorz Wysmołek, Dyrektor Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera; Andrzej Peć, Dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej; Wojciech Kubasiak, instruktor tańca w zespole regionalnym "Mała Ziemia Suska"; Jacek Master, przedstawiciel GOPR - sekcja Babia Góra Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz przedstawiciele Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej;
  • w konkurencji „Projekt oraz druk 3D modelu części mechanicznych w programie AutoCad” – przedstawiciele Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Krakowie oraz Kazimierz Pamuła, członek komisji konkursowej z Firmy Elmed;
  • w konkurencji „Technik budownictwa w erze rozwiązań energooszczędnych” – przedstawiciele Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie oraz członkowie komisji konkursowej.

wręczenie nagród laureatom konkursuWięcej informacji o konkurencjach można znaleźć w filmach relacjonujące zmagania uczestników, które dostępne są w zakładce konkurs – przejdź do filmów.

Podczas Gali do rąk łącznie 46 laureatów trafiło wiele nagród rzeczowych w postaci pomocy dydaktycznych – sprzętu elektronicznego. Nagrody i wyróżnienia wręczali: Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i profesor Jan Duda, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Stanisław Bisztyga, Członek Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ceremonii towarzyszyły pokazy edukacyjne przygotowane przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Nagrody specjalne ufundowali właściciele firmy WIALAN oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Organizatorem Gali Kształcenia Zawodowego jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest realizowane, w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.



Festiwal Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Goście Festiwalu Zawodów

Biznes dla Edukacji

Dobre nauczanie zawodu może prawidłowo funkcjonować tylko w oparciu o aktualne zapotrzebowanie rynku, potrzeby pracodawców oraz bieżące technologie stosowanych w zakładach pracy.

Dlatego też Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań by edukacja zawodowa w regionie stała na najwyższym poziomie i była w jak największym stopniu komplementarna z aktualnymi trendami rynku pracy, nie zapominając przy tym o kultywowaniu i rehabilitacji zawodów zagrożonych wyginięciem.

Dwie rece na tle komputera, w tle architektura

Małopolska Edukacja Zawodowa

Dynamicznie przeobrażająca się gospodarka, rozwój nowych technologii, ugruntowanie świadomości procesów ekologicznych dyktują kierunki rozwoju zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dla środowisk i instytucji powiązanych z rynkiem pracy i edukacji szybko stało się jasne, że jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarczym regionu odgrywa dostosowana do potrzeb pracodawców edukacja zawodowa.

Logo Inspirator kariery 2021

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy