Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach

kierunki kształcenia

  • technik logistyk,
  • technik logistyk klasa wojskowa,
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
  • technik organizacji turystyki,
  • branżowa szkoła I stopnia – klasy wielozawodowe.

O Nas

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach jest placówką na stałe wpisaną w życie Krzeszowic – miasta i gminy – oddziaływując także na mieszkańców sąsiednich gmin oraz mieszkańców wschodniej części powiatu chrzanowskiego. Młodzież i kadra pedagogiczna ZSP w Krzeszowicach uczestniczą we wszystkich ważniejszych wydarzeniach organizowanych przez lokalne władze, organizacje pozarządowe i społeczne oraz w życiu gospodarczym i kulturalnym.

budynek szkoły w Krzeszowicach

budynek szkoły

W skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach wchodzą: 5-letnie technikum, 3-letnia szkoła branżowa I stopnia, 3-letnie liceum ogólnokształcące dla dorosłych, internat oraz szkolne schronisko młodzieżowe. Uczniowie technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w  Krzeszowicach osiągają wysoki poziom zdawalności egzaminu maturalnego. Poziom ten wzrasta od kilku lat, zwłaszcza z matematyki.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Badania losów absolwentów szkoły dostarczają wielu cennych informacji, które mogą być podstawą do wniosków dotyczących zarówno samej placówki edukacyjnej, jak i jej absolwentów.

  • Kierunki kształcenia a zatrudnienie: Analizując sytuację zawodową absolwentów, można ustalić, które kierunki kształcenia prowadzą do lepszej sytuacji na rynku pracy. Wnioski te mogą posłużyć do dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku.
  • Poziom dalszej edukacji: Badanie, ile osób kontynuuje naukę na poziomie wyższym oraz na jakich kierunkach, może wskazywać na jakość przygotowania do dalszej edukacji i zainteresowanie uczniów różnymi dziedzinami.
  • Współpraca z pracodawcami: Jeśli absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach współpracujących ze szkołą, można wnioskować o skuteczności programów praktyk i staży.budynek szkoły Krzeszowice2
  • Kompetencje zdobyte w szkole: Analiza, które umiejętności i kompetencje absolwenci uważają za najważniejsze w swojej pracy, może wskazać, które aspekty programu nauczania są wartościowe, a które wymagają poprawy.
  • Trendy w zatrudnieniu: Znalezienie danych dotyczących branż, w których absolwenci znajdują zatrudnienie, może wskazywać na zmiany w gospodarce i zjawiska rynkowe, co może być przydatne do planowania programów nauczania.
  • Satysfakcja z edukacji: Można ocenić, na ile absolwenci są zadowoleni z jakości edukacji oraz czy uważają, że ich szkolenie przygotowało ich do wyzwań zawodowych.
  • Geografia zatrudnienia: Badanie, gdzie absolwenci najczęściej znajdują zatrudnienie (lokalnie, krajowo, zagranicznie), może wskazać na mobilność absolwentów oraz atrakcyjność regionu.
  • Problemy w adaptacji: Zidentyfikowanie trudności, z jakimi borykają się absolwenci po ukończeniu nauki, może pomóc w wprowadzeniu ulepszeń w programach wsparcia dla uczniów.

Zrozumienie tych aspektów pomaga szkole w doskonaleniu programów edukacyjnych, lepszym dostosowaniu do realiów rynku pracy oraz zwiększeniu satysfakcji uczniów i absolwentów.

Nasi partnerzy

Szkoła współpracuje z:

Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej:

  • patronat nad klasami: technik logistyk, technik logistyk - innowacja pedagogiczna, specjalność klasy mundurowe;
  • udział młodzieży ZSP Krzeszowice w wybranych warsztatach otwartych i wykładach oraz innych zajęciach akademickich i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię;
  • prowadzenie przez pracowników WSB wykładów dla uczniów ZSP;
  • ufundowanie przez WSB „Złotego Indeksu”, umożliwiającego podjęcie bezpłatnych studiów przez najlepszego absolwenta ZSP na wybranym kierunku WSB.                           

Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w  Krakowie:

  • patronat nad klasami technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
  • realizacja projektów edukacyjnych w dziedzinie szeroko rozumianej ochrony środowiska, a w szczególności odnawialnych źródeł energii.

Porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie:

  • współpraca w zakresie realizacji działań edukacyjnych i promocyjnych;
  • uruchomienie klasy patronackiej realizującej kształcenie z zakresu logistyki, opiekę nad nią sprawować będzie Katedra Zarządzania Międzynarodowego UEK.

Szkoła od wielu lat współpracuje z pracodawcami ze swojego regionu. Co roku uczniowie klas technicznych odbywają czterotygodniowe praktyki zawodowe w zakładach pracy w zawodach: technik logistyk, technik organizacji turystyki, czy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczniowie szkoły branżowej I stopnia uczęszczają na zajęcia praktyczne do pracodawców, którzy zatrudniają ich w charakterze pracowników młodocianych. Kształcenie odbywa się w wielu zawodach, zgodnie z zapotrzebowaniem pracodawców i zainteresowaniami uczniów.

Informacja została opracowana przez Łukasza Skalnego,
Dyrektora Zespółu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach

kontakt

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach
32-065 Krzeszowice
ul. Krakowska 15
tel. (+48 -12) 282 05 40
www.zspkrzeszowice.pl

Facebook

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

Facebook

You Tube

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube

You Tube

logotypy