Tytuł prezentacji festiwalowej: Łączność - edukacja, zawód, przyszłość
Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.
Prezentowane zawody:
- technik programista
- technik informatyk
- technik teleinformatyk
- technik elektronik
- technik telekomunikacji
O Nas:
Technikum Łączności nr 14 zajęło 6. miejsce w Polsce i 2. miejsce w województwie małopolskim w corocznym rankingu miesięcznika Perspektywy. Szkoła dwukrotnie otrzymała prestiżową Nagrodę Jakości Nauczania Sapere Auso. Posiada również tytuły: „Szkoły z klasą" oraz „Małopolskiej Szkoły z Pasją". Bazę dydaktyczną stanowi m.in. 31 pracowni specjalistycznych, w tym: pracownia światłowodowa oraz 14 pracowni informatycznych. W szkole działa studio telewizyjne. Placówka realizuje bogaty program wychowawczo-profilaktyczny oraz stwarza optymalne warunki do rozwijania pasji i poszerzania wiedzy uczniów. Działają koła zainteresowań, realizowane są zajęcia pozalekcyjne, m.in. sekcje sportowe. Atutem jest zaangażowanie szkoły w wiele ciekawych projektów edukacyjnych, które dodatkowo pozwalają uczniom zdobywać wiedzę i umiejętności. Prowadzona jest wymiana uczniów ze szkołami w Ostrawie, Frankfurcie nad Menem, Lwowie oraz Xuzhou w Chinach. Realizowane są zajęcia z fizyki i elektroniki w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Oferowane są płatne staże wakacyjne oraz kursy i szkolenia dla uczniów w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Centrum Kompetencji Zawodowych.
Kształcimy w zawodach
Technikum Łączności nr 14:
- technik elektronik,
- technik programista,
- technik informatyk,
- technik teleinformatyk,
- technik telekomunikacji (bez rekrutacji na rok szkolny 2021/2022, w przypadku zainteresowania kierunkiem – możliwość ponownej rekrutacji na rok szkolny 2022/2023).
Branżowa Szkoła I stopnia nr 13 (bez rekrutacji na rok szkolny 2021/2022):
- elektronik,
- monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych.
Perspektywy zawodowe absolwentów:
Absolwenci naszej szkoły nie mają problemu ze znalezieniem pracy w branżach teleinformatycznej, informatycznej, elektronicznej czy telekomunikacyjnej. Wśród absolwentów kontynuujących naukę na studiach wyższych popularne jest podejmowanie pracy w trakcie nauki. Z danych za 2018 r. opublikowanych przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego wynika, że 80% absolwentów podejmuje studia wyższe, w tym 42% pracuje i uczy się.
Nasi partnerzy
Przedsiębiorstwa:
- IBM,
- Aptiv,
- ABB,
- Motorola,
- Nokia,
- Jotafan,
- Wawel S.A.,
- ESC,
- Elektro Dominik Walczak,
- BT Elektronics,
- Eurokreator,
- Petroinform,
- Skorut Myślenice,
- Teleaudyt,
- Telebud,
- Sedlak&Sedlak,
- Emitel,
- Sapico.
Uczelnie:
- Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie,
- Politechnika Krakowska,
- Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
Kontakt
Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie
30-337 Kraków
ul. Monte Cassino 31
tel. (+48-12) 269 15 57 w.13
fax (+48-12) 267 65 44
www.tl.krakow.pl