WYDARZENIA

najważniejsze wydarzenia z Zawodowej Małopolski

AMET

Film z audiodeskrypcją można oglądnąć tutaj.
Film z napisami rozszerzonymi można oglądnąć tutaj.

Odlewnia aluminium, brązu, mosiądzu „AMET” Maciej Serafin jest firmą która zadebiutowała na rynku w  1996r. Od tego czasu przeszliśmy długą drogę obejmującą szereg usprawnień technologicznych,  poczynając od wprowadzenia nowoczesnych mas formierskich w technologiach Hot-Box oraz Cold-Box, aż do rozszerzenia asortymentu o odlewy kokilowe, kokilowe z rdzeniami piaskowymi oraz ciśnieniowe. Współpracowaliśmy i współpracujemy między m. in. z  Politechniką Rzeszowską, Instytutem Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz wieloma firmami zagranicznymi, w tym z kontrahentami ze Szwecji, Holandii, Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii. Zamawiają u nas liderzy branży przemysłowej, infrastruktury miejskiej, galanterii ozdobnej oraz, z czego jesteśmy szczególnie dumni, motoryzacyjnej.

Zakład dysponuje powierzchnią niemal 700 m2 zadaszonych hal, podzielonych na odlewnię i szlifiernię. Dysponujemy załogą doświadczonych odlewników, grupą specjalistów od oczyszczania i szlifowania odlewów, a także brygadą pomocniczą w wielkości zależnej od aktualnych i przewidywanych potrzeb. Taka organizacja zakładu pozwala nam na realizacje zamówień liczących zarówno kilkaset kilogramów jak i kilkanaście ton odlewów miesięcznie. Jako firma stawiamy na różnorodność  i elastyczność produkcji. Rozpiętość gabarytowa naszych odlewów waha się pomiędzy 2 a 200 cm zaś masowa od 10 g do 1 tony. Produkujemy odlewy przemysłowe, motoryzacyjne, ale również artystyczne i ozdobne. Stosujemy wszystkie dostępne na rynku stopy aluminium, mosiądzu, brązów normowane normami polskimi i ogólnoeuropejskimi.

Zawody preferowane/poszukiwane/wykonywane w przedsiębiorstwie:

  • szlifierz,
  • odlewnik,
  • operator wózków widłowych.

Preferowane/poszukiwane umiejętności pracowników:

  • obsługa maszyn odlewniczych,
  • szlifowanie i wykańczanie odlewów,
  • formowanie odlewów w piasku.

Kontakt

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AMET Maciej Serafin
38-300 Gorlice
ul. Biecka 72 A
tel. (+48-18) 353 56 66
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.al-amet.pl

zdjecie maszyn odlewniczych